Co robić w Opolu wiosną?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ile kosztuje odnowienie uprawnień SEP? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ile kosztuje odnowienie uprawnień SEP? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wiosna to idealny czas na wycieczki, długie spacery bądź wypady weekendowe. Co można robić w Opolu, gdy przyroda staje do życia po zimie? W tym artykule znajdziesz najlepsze atrakcje w Opolu wiosną.

Wiele z podanych poniżej propozycji to świetne miejsca na spędzenie wolnego czasu. Jedne z nich zajmą kilka godzin, a pozostałe nawet cały dzień.

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki

Jest to fajny pomysł to dłuższy spacer z ciekawym urozmaiceniem jakimi są gwiazdy odbite w chodniku. Można tutaj zobaczyć podpis Czesława Niemena, Edyty Górniak, zespołu Lady Pank, Maryly Rodowicz, Kory czy Ireny Santor. Aleja Gwiazd znajduje się naprzeciwko wejścia do Ratusza i zaczęła powstawać w 2004 roku. Każde odsłonięcie gwiazdy jest jednym z najbardziej oczekiwanych i lubianych wydarzeń, które odbywają się w Opolu. Przy takim wydarzeniu można zobaczyć swoje idola, a także z nim porozmawiać.

Muzeum Polskiej Muzyki

Muzeum Polskiej Muzyki znajduję się w budynku, który jest połączony z Amfiteatrem Tysiąclecia, który też warto przy okazji zobaczyć. Ekspozycja w muzeum przedstawia historię polskiej piosenki od lat 20 ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Ciekawym pomysłem są umieszczone na dwóch ścianach monitory dotykowe na których można wyświetlać ulubione fragmenty koncertów, teledyski, reportaże albo wywiady. Największym hitem Muzeum Polskiej Muzyki jest opcja nagrania piosenki w budce, zarejestrowania jej, a potem wysłania na maila.

Park Nadodrzański

Park Nadodrzański idealnie wpasuje się w pierwszy wiosenny spacer. Jest to idealne miejsce na przechadzki po malowniczych alejkach wzdłuż Odry. Zielone polany oraz siłownia pozwalają na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Znajdzie się tutaj miejsce na relaks czy wspinaczkę po ściance.

Wzgórze Uniwersyteckie

Jest to niezwykły spacerowy zakątek w którym można zobaczyć zabytkowe oraz współczesne rzeźby. Na Skwerze Artystów znajdują się postacie ważne dla miasta m.in poeta Jonasz Kofta, Osiecka, Niemien czy senator Edmund Osmańczyk. Wzgórze kiedyś nazywano Wojciechowym, bo według legendy właśnie w tym miejscu chrzcił oraz nawracał na wiarę chrześcijańską biskup Pragi – Wojciech. Gdy zabrakło mu wody do chrztu, biskup użył pastorału i uderzył nim w ziemię, a wtem wytrysnęło z niej źródło, z którego woda leczyła wiele dolegliwości. W miejscu tego źródła stoi dziś studnia z ażurową kopułą.

Amfiteatr Tysiąclecia – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Jest to opolski amfiteatr, w którym od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Jest to jeden z najstarszych europejskich festiwali. Opole dzięki niemu zyskało miano Stolicy Polskiej Piosenki.

Zobacz także: https://porady.opole.pl/jak-nawozic-trawnik-na-wiosne