6 kroków jak odbudować związek po zdradzie

Niniejszy artykuł pod tytułem Ile kosztuje odnowienie uprawnień SEP? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ile kosztuje odnowienie uprawnień SEP? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zdrada stawia każdy związek pod znakiem zapytania, ale wcale nie musi go przekreślać. Jeśli nie chcesz kończyć relacji to wskażemy Ci 8 kroków jak odbudować związek po zdradzie i całkiem możliwe, że ponownie zaufasz swojemu partnerowi.

Czy związek zawsze się kończy po zdradzie?

Z reguły dla wielu osób zdrada idzie równoznacznie z zakończeniem związku. Choć w nie których przypadkach nie zawsze relacja ulegnie destrukcji. Wszystko zależy od ustaleń partnerów. Przede wszystkim naprawa związku powinna wyjść z obu stron, jeśli tylko jedna osoba chce go naprawić to próby są na daremno. Jeśli jednak osoba, która dopuściła się zdrady żałuje tego co zrobiła i chce naprawić popełniony błąd to jest to połowa sukcesu. Pamiętaj jednak, że relacja po takiej sytuacji już nigdy nie będzie taka sama.

Oto 6 kroków jak odbudować związek po zdradzie

Przede wszystkim czas

Postaraj się dać Wam obojgu czas na ochłonięcie i pozbieranie myśli. Wiadomo, że zdrada nie będzie wybaczona od razu, ale taki zabieg pozwoli ocenić czy da się to jeszcze naprawić i czy warto. Czas zależy od stopnia wrażliwości osoby, która została zdradzona. Może to być kilka dni, a nawet kilkanaście.

Jak odbudować związek – szczera rozmowa

To najważniejszy krok do naprawy relacji po zdradzie. Jeśli już dojdzie do tego etapu musicie szczerze porozmawiać o przyszłości waszego związku i tego czy oboje chcecie dać sobie drugą szanse. Zastanówcie się co mogło być przyczyną takiej sytuacji…czy nie były to zaniedbania.

Jak odbudować związek – działania

Twój partner, który dopuścił się zdrady powinien pokazać, że naprawdę żałuje tego co zrobił. Samo przepraszam albo zapewnienia typu „ Jesteś dla mnie najważniejsza, a to nie miało znaczenia” niczego nie naprawi. Aby związek odbudował się po zdradzie musisz szczerze pokazać, że Ci zależy.

Jak odbudować związek – wybaczenie

To niestety najtrudniejszy etap naprawy związku. Partner zdradzony musi dać sobie czas i dobrze przemyśleć czy jest w stanie wybaczyć i żyć dalej w tej relacji. Pamiętaj, że taka decyzja nie może wyjść zbyt pochopnie.

Jak odbudować związek – nowe zasady

Jeśli chcesz odbudować związek musicie ustalić nowe zasady. Przede wszystkim ważna jest praca nad zaufaniem, dlatego nie możecie mieć żadnych tajemnic.

Jak odbudować związek – intymność

Bliskość po zdradzie to trudna sprawa. Osoba zdradzona może odczuwać obrzydzenie i brak chęci do jakiekolwiek dotyku. W zbliżeniach może on wyobrażać sobie swojego partnera z inną osobą co może wywoływać ogromny ból. Dajcie sobie czas i nie róbcie nic na sile.